Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesMuhabbetOyun SalonuKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
Saissel
Rock Müzik Tanıtım  InvisiRock Müzik Tanıtım  Voting_barRock Müzik Tanıtım  Bar_right 
RoDMooN_
Rock Müzik Tanıtım  InvisiRock Müzik Tanıtım  Voting_barRock Müzik Tanıtım  Bar_right 
SagopaKafKef
MagicShow
mehmet1234
¢ЯαzЧ
Ejder
BoşKasa
ÜyeDeneme
En son konular
» Kontakt Lensler !!
Rock Müzik Tanıtım  Icon_minitimeC.tesi Tem. 24, 2010 10:14 am tarafından Saissel

» Mercek Tipleri !!
Rock Müzik Tanıtım  Icon_minitimeC.tesi Tem. 24, 2010 10:13 am tarafından Saissel

» Gözler neden Sulanır
Rock Müzik Tanıtım  Icon_minitimeC.tesi Tem. 24, 2010 10:12 am tarafından Saissel

» Pasif İçicilik Sarı Nokta Riskini Artırıyor !!
Rock Müzik Tanıtım  Icon_minitimeC.tesi Tem. 24, 2010 10:10 am tarafından Saissel

» Gözlükten Mikrop Kapmayın 3 Boyutlu İzleme !!
Rock Müzik Tanıtım  Icon_minitimeC.tesi Tem. 24, 2010 10:09 am tarafından Saissel

» Dinlendirici Sözlük YALANNNN!!!!!
Rock Müzik Tanıtım  Icon_minitimeC.tesi Tem. 24, 2010 10:08 am tarafından Saissel

» Göz Tansiyonunda Yeni Devrim !!
Rock Müzik Tanıtım  Icon_minitimeC.tesi Tem. 24, 2010 10:07 am tarafından Saissel

» Göz Akı İltihaplanması !!
Rock Müzik Tanıtım  Icon_minitimeC.tesi Tem. 24, 2010 10:06 am tarafından Saissel

» Hayretler İçine Düşüren Göz yanılgıları !!
Rock Müzik Tanıtım  Icon_minitimeC.tesi Tem. 24, 2010 10:01 am tarafından Saissel

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 80 kişi Ptsi Tem. 12, 2010 6:49 pm tarihinde online oldu.

Rock Müzik Tanıtım

YazarMesaj
Saissel
Forum Admin
Forum Admin
Saissel

Tuttuğu Takım : Rock Müzik Tanıtım  K4w7mb7b
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Ruh Hali : Rock Müzik Tanıtım  Yurekl10
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 500
Başarı Başarı : 50635309
+REP Puanı +REP Puanı : 9091
Yaş Yaş : 33
Yer Yer : Siyah Gök Beyaz

Rock Müzik Tanıtım  Empty
MesajKonu: Rock Müzik Tanıtım    Rock Müzik Tanıtım  Icon_minitimePtsi Tem. 19, 2010 2:35 pm

Rock, 20. yüzyılın ikinci yarısında ortaya çıkmış (1950'lerin başlarında), genellikle elektro gitar, bas gitar ve bateri gibi enstrümanlarla beraber vokal melodi taşıyan popüler müzik formudur. Org ve piyano gibi klavyeli enstrümanlara da rock'ta sıkça rastlanılabilir. Saksafon gibi üflemeli çalgılar rock'ın ilk hallerinde oldukça sık kullanılmış olsa da yeni rock türlerinde nadiren görülürler[kaynak belirtilmeli].
Rock müzik, genellikle tek başına yapılmaz. Sanatçı ismi olarak ortaya tek bir ad çıkabilir ama genellikle bu müzik türü, bir grupla yapılır. Vokailst/solist (şarkı söyleyen kişi) 'nin yanı sıra, elektro gitarist, bas gitarist, bateri, bir yada iki ritim gitarist ve klavye (piyano, org, elektro-piyano vs.) vardır.
https://xforumtr.forum.st
Saissel
Forum Admin
Forum Admin
Saissel

MesajKonu: Geri: Rock Müzik Tanıtım    Rock Müzik Tanıtım  Icon_minitimePtsi Tem. 19, 2010 2:36 pm

Rock Müzik Tarihçe

Rock müzik, 1950 başlarında ortaya çıkmıştır. Rock müzik akımının başlamasında Rock and Roll (veya Rock'n Roll) ve rockabilly gibi müzik türleri önemli rol oynamışlardır. Rock müzik Blues adlı müzik türünden doğrudan olarak etkilenmiştir. Onun için Blues felsefesini incelemeden rock müzik felsefesi incelenemez. Blues'u icad eden siyahlar, beyazlardan gördüğü zulm karşısında sitemlerini üstü kapalı bir şekilde belirtmişlerdir. Bunu gittikçe geliştiren blues sanatçıları bu sitemin üzerindeki örtüyü yavaş yavaş kaldırmaya, müziklerini de aynı şekilde daha açık hale getirmeye başlamışlardır. Sözlerin ve müziğin sitemi yansıtması artık gittikçe isyan boyutuna girmeye başladı. İşte böyle bir dönemde rock adını duyurmaya başladı. Caz dan etkilenen Blues artık Rock'ı doğurmuştu. Müzikte elektro gitarın kullanılmasının en büyük sebebi ise distortion adı verilen ses efektinin kulakları tırmalayıcı tınısının isyanı ve acıyı en iyi şekilde yansıttığının düşünülmesidir.
1950'lerin Rock sanatçıları, Sam Phillips, Jackie Brenston ("Rocket 88" adlı albümüyle,), Bill Haley, Elvis Presley, Chuck Berry, Bo Diddley, Fats Domino, Little Richard, Jerry Lee Lewis, Gene Vincent ve diğerleridir.
Rock müzik artık yavaş yavaş gençlerin favori müziğine girmeye başlamış, ağır sözleri ve kafa sallama tarzı ile, gençlerin yaşadığı ergenlik dönemi sorunları yüzünden dünyaya isyan etmelerini kolaylaştırmış, pop müziğe güçlü bir rakip olmuştur[kaynak belirtilmeli].
İngiliz rock'ının 1960'larda gelişmesiyle "rock müzik" tanımı yaygınlaşmıştır. "İngiliz Fethi" olarak adlandırılan bir akımla, bu müzik tarzı tekrar Amerika'da yayıldı ve hatırı sayılır bir etkiyle uluslararası bir fenomen haline geldi. Rock günümüzde birçok türü altında barındırarak oldukça yaygın olarak dinlenen bir müzik türü haline gelmiştir.
1970 dönemine kadar ortaya çıkan Rock müzik sanatçılarından bazıları şunlardır: The Rolling Stones, The Animals, The Yardbirds, The Kinks, The Who, The Pretty Things, The Sonics, The Shadows, Bob Dylan, The Doors, The Byrds, Steve Harly ,The Beatles ve diğerleridir.
1980 dönemi, Rock müziğin önemli bir dönemidir. Sözler ve müzik gitgide sertleşmeye başlar ve hard-rock ortaya çıkar.
Hard rock'tan sonra, müzik ve sözler tamamen sertleşmeye başlar ve ortaya heavy metal çıkar. 1980 sonrası rock müzik sanatçıları, Sex Pistols, Asia, Nirvana, The Clash, The Damned, Black Flag, X Fear, Bad Brains, Twisted Sister, Sonic Youth, Big Black, Dust, The Buzzcocks, Green Day, The Killers, Queen,Deep Purple, Guns and Roses, Black Sabbath, Radiohead, Cradle of Filth, Evenascence ve diğerleridir.
Saissel
Forum Admin
Forum Admin
Saissel

MesajKonu: Geri: Rock Müzik Tanıtım    Rock Müzik Tanıtım  Icon_minitimePtsi Tem. 19, 2010 2:36 pm

ROCK TÜRLERİ

Rock müzik, birçok dala ayrılır. Ancak Rock müzik asıl olarak 3 bölüme ayrılır.
Saissel
Forum Admin
Forum Admin
Saissel

MesajKonu: Geri: Rock Müzik Tanıtım    Rock Müzik Tanıtım  Icon_minitimePtsi Tem. 19, 2010 2:39 pm

1.Si Klasik ROCK (FAVORİMDİR xD )

Klasik Rock [değiştir]
Bu Rock türü, normal rocktur ve Rock türleri arasında en hafif olanıdır. Bu tür de kendi arasında dallara ayrılır.

~Rock and Roll~

~Alternatif rock~

~Indie Rock~

~Pop rock~

~Psychedelic rock~

~Punk rock~

~Senfonik rock~

~Folk rock~

~Glam rock~

~Arena rock~

~Jazz~

~Blues~

~Garaj rock~

~Rap Rock ~

En son Saissel tarafından Ptsi Tem. 19, 2010 2:44 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Saissel
Forum Admin
Forum Admin
Saissel

MesajKonu: Geri: Rock Müzik Tanıtım    Rock Müzik Tanıtım  Icon_minitimePtsi Tem. 19, 2010 2:41 pm

2. HARD ROCK

Rock müzikte, müzik ve sözler gittikçe sertleşmeye başlar. Bu durum hard rocku ortaya çıkarır. Müzik artık sadece siyahların acılarını ve sitemleri anlatan ulusal bir yapıdan, bütün dünyayı ilgilendiren sorunlara ve siyasete karılan evrensel bir yapıya yol almaya başlar.
Hard Rock, kökenleri 1960 başları Garaj Rock'ı ve Jazz'a dayanan bir rock and roll tarzıdır. Elektro gitar, bas gitar ve davulların sert şekilde kullanılması tipik özelliğidir. Hard rock terimi, overdrive kullanımı yoğun, daha melodik gitarlara sahip, jazz ve blues dan sert heavy metalden yumuşak bir tarzı betimler. Deep Purple ve Led Zeppelin bu tarzın başı çeken gruplarındandır.

Nirvana

Sonic Youth

Arcade Fire

The Postal Service

Bazı hard rock sanatçıları şunlardır:

Deep Purple

Guns N' Roses

Dirty Looks

Skid Row

Cinderella

Dokken

Nirvana

AC/DC

Rainbow

Queen

Metallica

Accept

Aerosmith

Judas Priest

Led Zeppelin

Scorpions

Lordi
Saissel
Forum Admin
Forum Admin
Saissel

MesajKonu: Geri: Rock Müzik Tanıtım    Rock Müzik Tanıtım  Icon_minitimePtsi Tem. 19, 2010 2:43 pm

3. HEAVY METAL

Heavy metal
Anamadde: Heavy metal (müzik)
Rock müziğin muhalif yanını gittikçe kaybettiğini düşünenlerin başlattığı müzik türüdür. Heavy metal; karanlık, sert ve geneli ölümü ya da kötü şeyleri anlatan tarzdır. Heavy metalciler siyahı benimsemişlerdir. Siyah onlar için vazgeçilmezdir. Kısaca siyah heavy metal'in rengidir diyebiliriz. Heavy-metal kendi arasında yüzlerce türe ayrılır. Bu
türlerden bazılarını anamaddeden görebilirsiniz.

Bazı heavy-metal grupları:

Opeth

Metallica

Lamb of god

Death

Slayer

Iron Maiden

Iced Earth

Megadeth

Accept

Motörhead

Saxon